Lajmet

Google zbulon aplikacionet dhe lojërat e vitit në Play Store

Nga: PCWorld
Publikuar , 01 Dhjetor 2022
Google zbulon aplikacionet dhe lojërat e vitit në Play Store

Google ishte kompania e radhës që zbuloi aplikacionet dhe lojërat më të mira të 2022. Shfaqja vjetore zbulon titujt më të spikatur në Play Store për telefonët, tabletët, orët inteligjente dhe Chromebook të çdo zhanri.

Çmimet janë votuar nga ekipi editorial i Google Play ndërsa është edhe një listë bazuar në zgjedhjen e përdoruesit. Fituesit e mëdhenj të 2022 janë aplikacioni inteligjencës artificiale Dream dhe rrjeti social i ri BeReal ndërsa Apex Legends Mobile u shpall loja më e mirë.

Aplikacionet përzgjidhen për të reflektuar atë çfarë ka qenë më popullore gjatë vitit. Tek zgjedhja e përdoruesit ra në sy aplikacioni BeReal, që Apple gjithashtu e shpalli aplikacionin më të mirë të iOS për 2022.

Mëposhtë kemi një listë të plotë të aplikacioneve dhe lojërave më të mira në 2022

Fituesit e mëdhenj

Zgjedhja e Përdoruesit

Aplikacionet më të mira të Play Store në 2022

Lojërat më të mira të Play Store në 2022

LEXO EDHE:  Call of Duty: Warzone vjen në Android dhe iOS

Krahas aplikacioneve dhe lojërave më të mira të vitit në Play Store, Google ndau informacione edhe për librat dhe audio librat më të shitur.

Librat më të shitur në Play Store në 2022

Audio-librat më të shitur në Play Store në 2022

Inteligjenca artificiale ka qenë një prej trendeve më të nxehta të 2022 dhe nuk është surprizë të shohim Google që nderon një aplikacion të kësaj kategorie me Dream që ka grumbulluar mbi 10 milionë shkarkime deri më sot. /PCWorld Albanian