Lajmet

Google+ zgjeron URL-të e posaçme për më tepër njerëz

Publikuar , 30 Tetor 2013
0
Google+ zgjeron URL-të e posaçme për më tepër njerëz

google-plus-custom-urlsMë nuk keni nevojë të jeni një person shumë i famshëm për të marrë një URL të kotë në Google+.

Edhe nëse jeni një person i zakonshëm, tani mund të merrni një lidhje të posaçme e cila është e mundshme për t’u mbajtur mend, nëse i plotësoni disa kushte të lehta.

Nëse keni një foto në profil, keni 10 ose më tepër ndjekës dhe një llogari që është të paktën për 30 ditë e më tepër e vjetër, thjesht vizitoni profilin tuaj për të kërkuar vargje të rëndomta të karaktereve në URL-në tuaj.

Sidoqoftë, brendet dhe bizneset duhet të lidhin uebfaqet e tyre për t’u verifikuar për ta shijuar këtë përfitim.

Në rast se ende duhet të prisni derisa të arrijë opsionin i përmendur në faqen tuaj, prisni pak, pasi Google planifikon që ta bëjë shtimin e kësaj veçorie për më tepër llogari përgjatë javës. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Shitjet e smartfonëve rënien më të madhe regjistruar ndonjëherë