Harduer

GoPro ka shitur 30 milion kamera Hero

Publikuar , 12 Korrik 2018
0
Hero5 Black është shitur në 4 milion njësi dhe është produkti më i suksesshëm i kompanisë. GoPro ka shitur 30 milion kamera Hero

GoPro është përballur me disa sfida të vërteta biznesi në muajt e fundit por prodhuesi i njohur i kamerave ka arritur të ruajë pozitat e forta në këtë industri.

Kompania sot zbuloi se ka shitur 30 milion kamera aksioni Hero që kur modeli i parë debutoi 9 vite më parë.

Hero5 Black është shitur në 4 milion njësi dhe është produkti më i suksesshëm i kompanisë.

Pavarësisht këtyre arritjeve GoPro ka nevojë për më shumë se kaq për tu kthyer në një biznes fitimprurës.

Së fundi kompania filloi të licenconte teknologjinë e sensorëve dhe lenteve të kamerave për Jabil. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Programuesi vjedh nga banka ku punonte plot 1 milion dollarë përmes ATM

Tags >

GoProHero
Lajmet e fundit>