Harduer

GoPro prezantoi linjën e re të kamerave të aksionit Hero7

Publikuar , 20 Shtator 2018
0
Linja e re ka një avantazh të madh: është më pak konfuze për konsumatorin. Hero7 White, Silver dhe Black kushtojnë 199 dollarë, 299 dollarë dhe 399 dollarë respektivisht. GoPro prezantoi linjën e re të kamerave të aksionit Hero7

GoPro rifreskoi tërë linjën e kamerave të aksionit ditën e sotme duke sjellur produkte dhe emra të rinj por jo përditësimet e pritura të harduerëve të tyre.

Linja e re ka një avantazh të madh: është më pak konfuze për konsumatorin. Hero7 White, Silver dhe Black kushtojnë 199 dollarë, 299 dollarë dhe 399 dollarë respektivisht.

Ndryshe nga e kaluara kur ulte çmimet e tyre, GoPro nuk do të shesë gjeneratat e vjetra.

Kamerat e reja janë në shitje nga data 27 Shtator.

Specifikat e kamerave të reja

Hero7 White:

 • 199 dollarë
 • Video: 1440p @ 60 frekuenca
 • Rezistent ndaj ujit deri në 10m
 • Foto 10-megapiksel

Hero7 Silver:

 • 299 dollarë
 • Video: 4K @ 30 frekuenca
 • Rezistent ndaj ujit deri në 10m
 • Foto 10-megapiksel
 • GPS

Hero 7 Black:

 • 399 dollarë
 • Video: 4K @ 60 frekuenca
 • Slow-motion: 2.7K @ 120 frekuenca, 1080p @ 240 frekuenca
 • Rezistent ndaj ujit deri në 10m
 • Foto HDR 12-megapiksel
 • Live-streaming
 • GPS

Dy të parët nuk kanë ekran LCD i cili ndihmonte përdoruesit të kuptonin se në çfarë modaliteti janë.

Hero7 Black është flagshipi. Ai vjen me stabilizimin optik që GoPro e quan Hypersmooth duke reduktuar ndjeshëm dridhjet. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Tags >

GoPro
Lajmet e fundit>