Softuer

GTA 3 për iOS dhe Android

Publikuar , 13 Tetor 2011
0
GTA 3 për iOS dhe Android

Gjithashtu për të shënuar përvjetorin e 10’t të GTA III, Rockstar është duke lansuar edhe një edicion të limituar të karaterin të njohur Claude, të krijuar për të zgjeruar edhe më tej eksperiencën që fitohet prej kësaj loje, dhe kjo do të mund të blihet në sasi të limituar pranë Rockstar Warehouse për një çmim prej 150 dollarë. 

“Për të shënuar 10 vjetorin e lojës, ne jemi krenar që po shpalosim para jush lajmin se Grand Theft Auto III do të debutojë në gjenerata të caktuara të iOS dhe Android më vonë gjatë kësaj vjeshte” thuhet në lajmin zyrtar të Rockstar.

Pajisjet e përkrahura për këtë titull janë: iPad 2, iPhone 4S, Droid X2, HTC Evo 2, LG Optimus 2X, Motorola Atrix, Samsung Galaxy S2 dhe disa tablet me Androidl; Acer Iconia, Asus Eee Pad, Motorola Xoom dhe Galaxy Tab 10.1 /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Google Maps ruan një historik të vendndodhjes suaj të cilin do të dëshironit ta fshini sa më parë