Lajmet

Hakerët shqiptarë publikojnë 7000 kartela krediti të izraelitëve

Publikuar , 18 Janar 2012
0
Hakerët shqiptarë publikojnë 7000 kartela krediti të izraelitëve

Hala e këtyre 7000 kartave është postuar në Tinypaste. Th3 Dir3ctorY, ThEtA.Nu dhe  X|CRIP, të tre këta hakerë nga grupi Kosova Hacker’s Security i postuan të gjitha të dhënat personale duke përfshirë emrin e plotë të atij që e ka kartën, CCV-në, numrin e kartelës dhe datën e skadimit.

Hakeri kibernetik nga Arabia Saudite, OxOmar, gjatë të hënës sulmoi uebfaqet izraelite të shkëmbimit të aksioneve dhe Transportuesit Kombëtar Ajror. Izraeli është duke u ballafaquar me një dobësim në luftën kibernetike./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Bllokimi i Wikipedia në Turqi, Gjykata Kushtetuese: Është shkelje e lirisë së shprehjes