Lajmet

Hakerët sulmojnë politikanët Gjermanë, shpëton Merkel

Jan 4 2019
0 Shpërndarje
Ditën e Enjte televizioni ARD raportoi se hakerët kanë publikuar të dhënat personale të qindra politikanëve Gjermanë nga partitë kryesore në vend. Hakerët sulmojnë politikanët Gjermanë, shpëton Merkel

Rrjeti i brendshëm qeveritar i Gjermanisë nuk është prekur nga incidenti i hakimit publikuar ditën e sotme.

Sipas gazetës Gjermane Bild e cila citon agjencinë shtetërore të sigurisë BSI, Kancelarja Merkel dhe zyrtarët e lartë të qeverisë kanë shpëtuar nga sulmi kibernetik.

Raporti tha se rrjeti i brendshëm i komunikimit qeveritar nuk ka qenë subjekt i hakimit.

Ditën e Enjte televizioni ARD raportoi se hakerët kanë publikuar të dhënat personale të qindra politikanëve Gjermanë nga partitë kryesore në vend.

Një zëdhënës i qeverisë tha se zyra e Kancelares Gjermane nuk është prekur nga hakerët. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Ndahet nga jeta në moshën 76 vjeçare fizikani Stephen Hawking

Lajmet e fundit>