Biznes

Hakeri që vodhi 600 milionë dollarë rikthyen gjysmën

Nga: PCWorld
Publikuar , 12 Gusht 2021
Ditën e Marte firma e prekur nga sulmi kibernetik Poly Network në rrjetin social Twitter kërkoi që individi të kontaktonte për të rikthyer kriptomonedhat. Hakeri që vodhi 600 milionë dollarë rikthyen gjysmën

Hakeri pas sulmit kibernetik që shikoi 600 milionë dollarë në kriptomonedha të vidhen, ka rikthyer afro gjysmën e tyre.

Ditën e Marte firma e prekur nga sulmi kibernetik Poly Network në rrjetin social Twitter kërkoi që individi të kontaktonte për të rikthyer kriptomonedhat.

Hakeri më pas postoi mesazhe ku premtonte rikthimin e parave me justifikimin se nuk e kishte bërë për para.

Ditën e Mërkure Poly Network mori pas 260 milionë dollarë. Kompania, një platformë blockchain, tha se ishin kthyer 256 milionë dollarë në Binance Coin, 3.3 milionë dollarë në Ethereum dhe 1 milionë dollarë në Polygon.

Një total prej 269 milionë dollarë në Ether dhe 84 milionë dollarë në Polygon pritet të rikthehen. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Përgatituni të humbisni paratë që keni investuar në kriptoasete paralajmërojnë autoritetet Evropiane