Lajmet

Hakohen mëse 130,000 punonjës të flotës detare Amerikane

Publikuar , 24 Nëntor 2016
0
Hakohen mëse 130,000 punonjës të flotës detare Amerikane

Sailors man rails as USS Ronald Reagan departs for Yokosuka, Japan from Naval Station North Island in San DiegoHakerat kanë fituar qasje në disa informacione sekrete të 134,386 anëtarëve të flotës ushtarake detare të Shteteve të Bashkuara njoftuan ditën Mërkure zyrtarë të lartë.

Besohet se ka qenë hakimi i një laptopi HP të një punonjësi i cili ka ka rezultuar me vjedhjen e të dhënave përfshi numra socialë sigurie.

HP kishte njoftuar marinën më 27 Tetor rreth hakimit dhe punonjësve të prekur. Shefi i Personelit të Flotës, Admirali Robert Burke kishte thenë se marina po shqyrton ngjarjen me seriozitetin e plotë.

Ai konfirmoi se hakimi ishte në faza të para. “Aktualisht nuk kemi informacion për keqpërdorim të të dhënave të hakuara,” njoftoi flota ushtarake detare. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Lenovo ndihmon në rritjen e shitjeve të kompjuterëve për 2019

Tags >

HakimHP