Lajmet

Hapni URL-të në një tab të ri me Alt+Enter

Publikuar , 09 Gusht 2013
0
Hapni URL-të në një tab të ri me Alt+Enter

ueb ctrA e shkruani një URL në shiritin e adresës, vetëm për të mos e mbyllur faqen e tanishme në të cilën ndodheni dhe pastaj atë ta kopjoni dhe ta vendosni në një tab të ri? Në vend se të shtypni Enter, shtypni Alt+Enter për ta hapur atë URL në një tab të ri.

Kjo veçori, megjithëse mund të duket gjë e thjeshtë dhe jo fort me rëndësi, në fakt mund të kursejë pak kohë dhe kjo funksionon në çdo shfletues, me përjashtim të shfletuesit Opera, ku përdoruesit duhet të shtypin Ctrl+Enter (ose Cmd+Enter në Mac) për një tab të ri që vetëm hapet, ndërsa për hapjen e tabit të ri dhe përqendrimit në të duhet të shtypet Ctrl+Shift+Enter

. Vetëm shtypni Alt+Enter për të hapur një URL të shtypur në një tab të ri. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Google u jep lamtumirën aplikacioneve të Chrome

Tags >

Ueb