Analiza

Harta e plotë e gjithë internetit në botë

Publikuar , 18 Dhjetor 2012
0
Harta e plotë e gjithë internetit në botë

Diagrama e TeleGeography me emrin Internet Exchange Map shfaq ndërtesat që lidhin kabllot e gjithë internetit në botë.

Në hartën e paraqitur me poshtë krijohet një ide e përgjithshme mbi infrastrukturën e gjithë internetit. Harta jep informacione mbi 274 centrale interneti dhe 512 ndërtesa.

Nëse klikoni në pikat e shpërndara në të mund të lexoni informacione më të detajuara lidhur me këto centrale.

Interesante është fakti se sa të dendura shfaqen këto pika në Europë dhe sa të rralla e të shpërndara janë në Afrikën Veriore. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Çudia e Gmail, mund të dërgoni e-mail-e përmes e-mail-eve

Tags >

internet
Lajmet e fundit>