Biznes

Hewlett Packard Enterprise blen Nimble për 1.09 miliard dollar

Publikuar , 07 Mars 2017
0
Hewlett Packard Enterprise blen Nimble për 1.09 miliard dollar Photo Source: Reuters

Hewlett Packard Enterprise tha ditën e Marte se do të blejë Nimble Storage për 1 miliard dollar.

Konkretisht oferta e HPE është 12.50 dollar për aksion. Memorja Flash është një prej tregjeve me rritjen më të shpejtë në botë.

Vlera totale e tregu ishte afro 15 miliard dollar në 2016-ën dhe pritet të shkojë në 2 miliard dollar brenda 2020.

Marrëveshja do ti japë HPE një varietet të gjërë produktesh për konsumatorët në pothuajse çdo segment. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Bitcoin bie në pikën më të ulët që prej 1 muaji

Tags >

HPNimble