Analiza

Historia e Microsoft-it e shfaqur në infografik

Publikuar , 17 Tetor 2013
0
Historia e Microsoft-it e shfaqur në infografik

TNëse kjo kompani ju pëlqen apo jo, Microsoft-i përgjithmonë e ndryshoi botën e kompjuterit, si pasojë e sistemit të vet operativ dhe mendjeve gjeniale pas tij.

Bill Gates, Paul Allen dhe Steve Ballmer, janë themeluesit e kësaj kompanie mega popullarizuese e cila që nga viti 1976 e deri më sot ka vendosur standarde të reja në botën e kompjuterizmit.

Bill Gates u bë një ndër njerëzit më të pasur në botë, por kjo qartë dihet se nuk ishte qëllimi kryesor i kësaj kompanie.

Infografiku më poshtë që PCWorld Albanian sjellë për ju tregon ngjarjet më të rëndësishme nga historia e Microsoft-it, kështu që fillojmë me radhë. (PCWorld Albanian)

the-history-of-microsoft-e1381448005464

LEXO EDHE:  Grafina, një material i ri me aftësi të rralla

Lajmet e fundit>