Harduer

HMD prezanton në Korrik telefonin e ri Nokia 3.1

Publikuar , 25 Qershor 2018
0
Kompania prezantoi pajisjen në maj si një përditësim për Nokia 3. HMD prezanton në Korrik telefonin e ri Nokia 3.1

Nokia njoftoi sot se telefoni i saj i ri 3.1 do të dalë në shitje në SHBA përmes Amazon dhe Best Buy më 2 korrik. Çmimi do të fillojë nga 159 dollarë. Kompania prezantoi pajisjen në maj si një përditësim për Nokia 3.

Nokia e re 3.1 përfshin:

  • 5,2 inç HD + me një raport 18:9
  • MediaTek 6750 procesor okta-core
  • Kamera e pasme 13-megapixel; Kamera e përparme me kënd të gjerë 8-megapiksel
  • 2GB RAM dhe 16GB memorie

Për shkak se është edhe një pajisje Android One, do të marrë përditësime mujore të sigurisë në Google për tre vjet. Është një telefon Brenda buxheteve, por për çmimin, duket bukur. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Rikthehen telefonët Nokia me kapakë dhe me 4G

Tags >

Nokia