Lajmet

Hotmail me pamje të re

Publikuar , 11 Qershor 2012
0
Hotmail me pamje të re

Microsoft është duke punuar në ridizajnimin e platformës së vet për email, Hotmail, dhe ka lëshuar fotografi të pamjes së re që kanë dalë në Ueb. Liveside.net lëshoi pamje të dizajnit të ballinës së re të Hotmail. Jo vetëm që duket si Metro – që paraqet ndërfaqen e re të përdoruesit për sistemin operativ Windows 8 të ndërmarrjes – por ajo paraqitet me një emër të ri: Newmail.

Sidoqoftë, ende nuk dihet nëse “Newmail” është emri i një hostingu të ri, apo nëse Hotmail do të kalojë në atë emër së shpejti.

Azhurnimi i dizajnit të Windows 8 në Metro synon që të bëhet më i dukshëm në pajisje, dhe do të mundësojë bisedat në rrjetet sociale si Twitter dhe Facebook.

Shikojeni pamjen e re e cila thuhet që do të jetë pjesë e Hotmail, dhe shkruani në komente nëse ju pëlqen apo jo. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Facebook shpenzoi 22.6 milionë dollarë për sigurinë e Zuckerberg në 2018

Lajmet e fundit>