Biznes

HP “copëton” WebOS’in

Publikuar , 04 Shtator 2011
0
HP “copëton” WebOS’in

Sipas Palm Central dhe një dokumenti të brendshëm të HP, WebOS do të lëvizet në zyrën e strategjisë dhe teknologjisë, dhe nuk do të stopohet, kurse divizioni i harduerit do të futet në menaxhimin e PSG (Personal Systems Group). 

Të gjitha këto lëvizje dhe ekstrakte mesa duket janë të dizajnuara me një spinn-off të biznesit në mendje. Sërish të gjitha thashethemet ndërlidhen me vendimet e HP e cila nuk ka folur shumë rreth planeve të saja në lidhje me webOS dhe në lidhje me harduerin që e përcjellë atë. E deri tani e dimë që nuk ka plane për shitje të WebOS drejt Samsung… /pcworldalbanian 

LEXO EDHE:  Tesla kërkon 167 milion dollarë nga një punonjës i cili e sabotoi

Lajmet e fundit>