Harduer

HP krijon 3D skaner që mund ta blejnë të gjithë

Publikuar , 10 Shtator 2011
0
HP krijon 3D skaner që mund ta blejnë të gjithë

HP TopShot Laserjet Pro M275, punon duke kapur gjashtë imazhe të një objekti dhe duke i kompletuar ato në një 3D imazh. ai gjithashtu lidhet me rrjetet wirless, kështu që mund të dërgojë imazhin kurdo që të jetë skanuar.

Skaneri ka edhe AirPrint, që ju mundëson të printoni direkt nga pajisja juaj iPad, iPod apo iPhone.

Por çmimi është gjëja më e bukur këtu: 400 dollarë për një 3D skaner.

TopShot sigurisht nuk do të ketë kualitetin që kap çdo detaj sikurse modelet më të shtrenjta që kushtojnë me mijëra dollarë, por megjithatë me paraqitjen e tij mund të nënkuptohet se ju mund të skanoni çdo gjë që keni në apartamentin tuaj pa asnjë problem. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Rebelohen punonjësit ndaj Microsoft për HoloLens

Tags >

printer
Lajmet e fundit>