Harduer

HP Obsidian bëhet iPAQ Glisten

Publikuar , 24 Nëntor 2009
0
HP Obsidian bëhet iPAQ Glisten

I emërtuar iPAQ Glisten, ky smartphone i dedikuar tërësisht për biznes përmban një mbulesë vanilje të Windows Mobile 6.5, një ekran 2.5 inç AMOLED, aparat me 3.1 megapiksel, 256 SDRAM, port për zgjerim të memories microSD, A-GPS, port për kufje 3.5 mm, një tastierë QWERTY, 802.11 b/g WiFi dhe Bluetooth 2.0+EDR.

Natyrisht ju në duart tuaja do të keni një ekran rezistues dhe një sistem operativ të kohës, por nëse disi jeni të interesuar në të, ky celularë i mençur do të paraqitet “gjatë javëve të ardhshme” në treg, me një kontratë prej 180 dollarë plus një marrëveshje 2 vjeçare me operatorin AT&T.

LEXO EDHE:  Samsung sjell modelet e reja të telefonëve shumë të suksesshëm Galaxy A50 dhe A30

Lajmet e fundit>