Harduer

HTC Evo 4G shitet tërësisht

Publikuar , 09 Qershor 2010
0
HTC Evo 4G shitet tërësisht

Ka qenë më se e pritur që HTC 4G me bazë në Android të shkatërrojë rekordet e shitjeve të Sprint, në të majtë e në të djathtë, por tani duket se kërkesa ka qenë aq e lartë sa që EVO nuk mund të gjendet më në asnjë dyqan të Amerikës.

HTC-në e kemi prezantuar në një test më të detajuar në një artikull këtu në PC World Albanian, dhe siç e dini është një konkurrent i drejtpërdrejt i iPhone 4.

Por ajo që do të jetë më interesante të përcillet është zgjidhja të cilën do të bëjnë klientët mes këtyre dy pajisjeve (iPhone dhe Apple), dhe të shihet nëse do të arrijë Apple të godas sërish furishëm tregun ashtu siç bëri me iPhone 3GS.

LEXO EDHE:  Telefoni i ZTE mund Galaxy S20 ende pa debutuar

Lajmet e fundit>