Harduer

HTC lançoi një model 128GB të flagshipit U11

Publikuar , 25 Korrik 2017
0
Përveç këtij lajmi HTC tha se përdoruesit mund të blejnë një U Ultra për 250 dollar më pak duke filluar nga 25 Korriku deri më 7 Gusht. HTC lançoi një model 128GB të flagshipit U11

HTC prezanton flagshipin e saj U11 muajin e kaluar dhe vinte me 64GB memorje të brendshme. Tashmë kompania zgjeroi këtë linjë me një version 128GB.

Nga dita e sotme HTC set U11 me 128GB për 729 dollar. Telefoni skajet e të cilit ngjeshen sjell asistentin virtual Amazon Alexa gjithashtu.

Përveç këtij lajmi HTC tha se përdoruesit mund të blejnë një U Ultra për 250 dollar më pak duke filluar nga 25 Korriku deri më 7 Gusht.

Telefoni ka ekran 5.5 inç, po aq sa iPhone 7 Plus me rezolucion 2560 x 1440. Fuqia e tij vjen nga procesori Snapdragon 835 me Android 7.1 dhe bateri 3,000 mAh.

Ai vjen në pesë ngjyra: blu, argjendtë, zezë dhe bardhë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Telefoni blockchain i HTC tashmë mund të blihet me para prej letre

Lajmet e fundit>