Analiza

HTC One (M8) sfidon Samsung Galaxy S5

Publikuar , 21 Prill 2014
0
HTC One (M8) sfidon Samsung Galaxy S5

HKy nuk është HTC One. Është HTC One (M8). Dhe siç tregon emri, është një përditësim, i synuar që të garojë drejtpërdrejt me pajisjen tjetër që përdor Android, Galaxy S5 të kompanisë Samsung.

Përparësitë: Me altoparlantë që e bëjnë këtë telefon me zë të madh, HTC One (M8) është një pajisje e shkëlqyer multimediale. Me një paraqitje të shkëlqyer HD, kjo pajisje me Android është më e mirë dhe më e shpejt se versioni paraprak.

Mangësitë: Si shumë smartfonë me sistemin operativ Android, One (M8) është i mbushur me disa programe që mbase kurrë nuk do t’i përdorni. Dhe kamera e pasme duhet të jetë më e mirë për shkak të çmimit.

Është pak e vështirë të merret vendimi se cila pajisje është më e mirë, por S5 ndodhet në nivel pak më të lartë për shkak të formës së prodhuar si dhe funksionimit të kamerës. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Harroni flagshipët, ky është smartfoni për tu blerë