Biznes

HTC po e merr veten, raporton 2.43 miliardë $ fitime për tremujorin e dytë të 2014-ës

Publikuar , 05 Korrik 2014
0
HTC po e merr veten, raporton 2.43 miliardë $ fitime për tremujorin e dytë të 2014-ës

gsmarena_001 (1)Mesa duket kohëve e vështira për kompaninë HTC po iu vjen fundi. Prodhuesi tajvanez publikoi të ardhurat për tre mujorin e dytë që përfundoi më 30 qershor. Fitimi për tre mujorin e dytë të këtij viti ishin 2.43 miliardë dollarë, ndërsa fitimi pas likuidimit të taksave ishte 2.26 miliardë $.

Të ardhurat për këtë tremujor ishin 65.06 miliardë dollarë. Diçka që kemi parashikuar më parë është se rritja e të ardhurave ka ardhur si rezultat i lançimit dhe shitjeve të HTC One M8, Desire 610 dhe Desire 816. Në të ardhmen kompania do të mbështetet në shitjet e HTC One Mini 2 dhe HTC One M8 për të vazhduar me këto ritme. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Apple redukton komisionet e App Store

Tags >

HTC