Harduer

HTC Vision mund të jetë dual-core

Publikuar , 26 Qershor 2010
0
HTC Vision mund të jetë dual-core

Sipas tij, dizajni i ardhshëm i HTC-së do të jetë më i shpejti i prodhuar ndonjëherë pasi që do të mund të përdorë procesor dual-Core 800 MHz. Sipas të gjitha gjasave ai do të bazohet në Android 3.0 dhe do të ketë një ekran 4.3 inç që do të përdorë një formë të re të teknologjisë së ekranit.

Scotty Brown nga Android Guys ka sugjeruar se Vision mund të jetë i integruar me teknologjinë Project Emerald, por për të cilin ende dihet shumë pak. Ndërsa sa i përket pamjes së përgjithshme të celularit ende nuk ka asgjë në këtë drejtim. (në imazh është HTC Touch Diamond).

Megjithatë ende është herët për të dhënë ndonjë informatë definitive, pra kjo do të thotë se me kalimin e kohës specifikat mund të ndryshojnë.

LEXO EDHE:  Huawei shitje rekord smartfonësh, Samsung dhe Apple në vështirësi

Lajmet e fundit>