Harduer

HTC zbulon aksidentalisht U12 Plus

Publikuar , 22 Maj 2018
U12 Plus është gjithashtu i vendosur të ketë altoparlantë Boomsound, rezistencë IP68 të ujit dhe pluhurit, një vend i kartës microSD për zgjerimin e ruajtjes deri në 2TB, një bateri 3,500mAh dhe një procesor Snapdragon 845. HTC zbulon aksidentalisht U12 Plus

Një nëndomain i testimit në faqen e internetit të HTC, nga Roland Quandt, ka konfirmuar veçoritë tashmë të zbuluara dhe dizajnin e telefonit të ardhshëm HTC, duke dhënë gjithashtu një tregues të çmimit të tij.

Çmimi në 5.888 juanë në Kinë (rreth 920 dollarë) me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë ​​ruajtëse, U12 Plus duket i gatshëm për të konkurruar ndaj modeleve të Galaxy S9 të Samsung, iPhone X të Apple dhe P20 Pro të Huawei. Pra ,me fjalë të tjera nuk është model i buxhetit.

Përveç mungesës së dukshme të nivelit, HTC po devijon nga trendet e nxehta të vitit 2018 duke mos pasur një ekran OLED: ekrani i listuar në fletën e spekulimit është një WQHD + 6 inç (1440 x 2880) Super LCD6.

U12 Plus është gjithashtu i vendosur të ketë altoparlantë Boomsound, rezistencë IP68 të ujit dhe pluhurit, një vend i kartës microSD për zgjerimin e ruajtjes deri në 2TB, një bateri 3,500mAh dhe një procesor Snapdragon 845.

Faqja e testimit është ndryshuar shpejt, prandaj HTC së paku ka qenë e shpejtë për të korrigjuar gabimin e saj, megjithëse imazhet, çmimi dhe konfirmimi i spekulimeve kanë bërë tashmë  të gjitha  njohuritë publike. Kjo nuk lë shumë për HTC-në që të zbulojë në publikimin e saj të mërkurën. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Elon Musk tërhiqet nga marrëveshja për blerjen e Twitter

Tags >

HTC