Harduer

Huawei do të prezantojë më 17 Dhjetor një telefon ma dizajn unik të kamerës selfie

Publikuar , 03 Dhjetor 2018
0
Gjigandi Kinez tha sot nër rjetin social Weibo se telefoni do të debutojë më 17 Dhjetor dhe ka ngjallur kureshtjen e mbarë industrisë për dizajnin unik të aplikuar i pari në llojin e tij. Huawei do të prezantojë më 17 Dhjetor një telefon ma dizajn unik të kamerës selfie

Prej disa javësh Huawei ka bërë publike detaje të një telefoni i cili do të revolucionarizojë “notch.”

Huawei Nova 4 ka një kamër frontale e vendosur brenda panelit të ekranit.

Gjigandi Kinez tha sot në rrjetin social Weibo se telefoni do të debutojë më 17 Dhjetor dhe ka ngjallur kureshtjen e mbarë industrisë për dizajnin unik të aplikuar i pari në llojin e tij.

Shumë pak dimë rreth telefonit me përjashtim të imazheve të publikuara. Telefonët e linjës Nova i përkasin rangut të mesëm dhe më shumë gjasa do të ketë procesor ose Kirin 710 ose Kirin 980.

Nova 3 ka dy kamera selfie ndërsa nga imazhet e publikuar të Nova 4, nuk ka vend për më shumë se një kamër.

Huawei nuk është i vetmi që ka ndërtuar një telefon të tillë. Samsung prezantoi teknologjinë më të fundit muajin e kaluar quajtur Infinity-O i cili pritet të debutojë me Galaxy A8-ën dhe të ketë një dizajn të ngjashëm. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Edhe Spanja miraton taksën dixhitale

Tags >

Huawei