Lajmet

Huawei ka krijuar një edicion Lamborghini për telefonin Find X

Publikuar , 20 Qershor 2018
Prodhuesi i smartphone thotë se versioni Lamborghini i Oppo Find X do të kushtojë 1.699 euro (1.966 $), dhe është fillimi i një partneriteti me markën italiane të makinave luksoze. Huawei ka krijuar një edicion Lamborghini për telefonin Find X

Oppo prezantoi sot telefonin e ri Find X me një kamera pop-up dhe tani kompania ka njoftuar një partneritet me Lamborghini për të krijuar një version të veçantë të pajisjes.

Prodhuesi i smartphone thotë se versioni Lamborghini i Oppo Find X do të kushtojë 1.699 euro (1.966 $), dhe është fillimi i një partneriteti me markën italiane të makinave luksoze.

Smartfonii edicionit të posaçëm do të ketë karikim Super VOOC, gjë që e ndihmon shpejt karikimin e baterisë 3,400mAh nga 0 në 100 për qind brenda 35 minutash, sipas Oppo.

Nuk ka pasur fjalë nëse specifikimet do të jenë të ndryshme nga Find X normal, por dihet se edicioni Lamborghini ka një cilësi të fibrave të karbonit në pjesën e pasme me logon e markës së makinave.

Partneriteti i ri i Oppo vjen vetëm disa muaj pasi Huawei prezantoi një produkt me markë Porsche e quajtur Porsche Design Mate RS, e cila ka 512GB hapësirë ​​ruajtëse. Të dyja partneritetet dukej se synonin segmentin e shoqërisë me një shije të rëndë për luks.

Find X do të jetë në dispozicion në gusht, por një datë e lëshimit për versionin Lamborghini nuk është shpallur akoma. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Huawei sponsorizon Tirana Inc me pajisjen inteligjente Huawei IdeaHub