Harduer

Huawei prezanton telefonin Honor 5X më 18 Tetor

Publikuar , 10 Tetor 2016
0
Huawei prezanton telefonin Honor 5X më 18 Tetor

huawei-honor-8-0038-007Pas një raporti dhe një seri spekulimesh muajin e kaluar, Huawei zyrtarisht konfirmoi telefonin inteligjent Honor 6X i cili do të debutojë më 18 Tetor. Prodhuesi kinez filloi dërgimin e ftesave për evenimentin e lançimit i cili do të mbahet në Kinë.

Telefonin pritet të ketë një ekran 5.5 inç 1080p, procesor Qualcomm Snapdragon 625, 2 ose 3GB RAM dhe 32 GB memorje të brendshme. Krahas harduerit të brendshëm 6X do të ketë një skaner të shenjave të gishtërinjve, portë USB-C dhe mbështetje për dy karta.

Nuk dihet nëse Huawei do të vijojë bashkëpunimin me Leica për kamerën e 6X por ajo që dimi është se do të ketë një konfigurim të dyfishtë.

Sensori 12 megapiksel do të shoqërohet nga një sensor frontal 5 megapiksel. Çmimi pritet të jetë rreth 200 dollar. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Rënia e Bitcoin, bie teoria e një strehe të sigurtë për investitorët

Tags >

Huawei