Harduer

Huawei publikon përditësimin e Android Oreo Beta edhe për shtatë telefona të tjerë

Publikuar , 08 Maj 2018
0
Përditësimi përfshin EMUI 8.0, optimizime më të shpejta të bazuara në AI, platforma e re navigimi , tema ekskluzive të paracaktuara dhe shumë më tepër. Huawei publikon përditësimin e Android Oreo Beta edhe për shtatë telefona të tjerë

Vitin e kaluar, Google lançoi  sistemin operativ Android Oreo për të gjitha pajisjet Android. Pas kësaj shumë prodhues të smartfonëve filluan të përditësonin Android Oreo në pajisjet e tyre të reja dhe të vjetra.

Pas lançimit të Mate 10, Huawei filloi të sjellë Android Oreo në pajisjet e saj. Tani Huawei publikon përditësimin e Android Oreo Beta për shtatë pajisje të tjera. Pajisjet që do të përditësojnë Android Oreo janë:

  • Huawei Mate 8
  • Honor Note 8
  • Honor 6X
  • Huawei P9
  • Huawei P9 Plus
  • Honor 8
  • Honor V8

Ndërkohë  Huawei lançon përditësimin e Android Oreo Beta për shtatë telefona të tjerë. Huawei ka bashkangjitur një ndryshim shumë të gjerë në Android 8.0 Oreo, i cili konfirmon se smartfone do të ketë ngarkesa të tipareve dhe përmirësimeve të reja.

Përditësimi përfshin EMUI 8.0, optimizime më të shpejta të bazuara në AI, platforma e re navigimi , tema ekskluzive të paracaktuara dhe shumë më tepër.

Pa dyshim, Huawei gjithashtu do të hapë këtë OS edhe në smartfonët e tjerë. Në Android Oreo më të fundit, kompania ka zbuluar shumë tipare të nivelit të lartë, si modaliteti Picture in Picture, zgjedhja e zgjuar e tekstit dhe shumë më tepër. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Shitjet e smartfonëve do të shënojnë rënie me 2.5% gjatë 2019

Tags >

Huawei