Harduer

Huawei zbulon smartfonin e parë me 8GB RAM

Publikuar , 04 Korrik 2018
0
Telefoni do të lanciohet këtë muaj në Kinë më 24 korrik. Huawei zbulon smartfonin e parë me 8GB RAM

Huawei sapo zbuloi Honor 10 GT, i cili do të jetë smartfoni i saj i parë me 8GB RAM. Paraardhësi i tij, Honor 10, i cili nisi në prill për Kinën dhe maj në nivel ndërkombëtar, kishte vetëm mundësi për 4GB ose 6GB RAM.

Përveç RAM – it shtesë, smartfoni i ri do të ketë të njëjtat specifika dhe paraqitje si Honor 10. Honor 10 GT ka një ekran LCD 5.8 inç, 2280 x 1080 me një sensor gjurmë gishtash në butonin home.

Ajo ka një nivel ku sensori 24-megapiksel i vetëshpallur i frontit është dhe një ekran ndryshe pothuajse gati cep më cep.

Është mundësuar nga një procesor Kirin 970 dhe një bateri 3,400 mAh. Në anën e pasme, ai ka dy kamera të pasme që janë 16 megapikselë dhe 24 megapikselë. Sa për portet, ajo ka një 3.5mm jack të kufjeve dhe USB Type-C portë.

Telefoni do të lanciohet këtë muaj në Kinë më 24 korrik.

Ndërkohë që çmimi zyrtar nuk është shpallur akoma, duke pasur parasysh specifikat e tij të ngjashme dhe paraqitjen e Honor 10, Honor 10 GT mund të kushtojë pothuajse pak më shumë se 391.42 dollarë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Përdoruesi i Airbnb tmerrohet pasi gjen një kamër në routerin e një apartamenti

Tags >

Huawei
Lajmet e fundit>