Harduer

I riu Mac Mini – i vogël por sherrin e madh

Publikuar , 15 Qershor 2010
0
I riu Mac Mini – i vogël por sherrin e madh

Përveç dizajnit të hollë të punuar nga alumini, dhe me një panel me butone që mund të largohet e gjitahshtu me një hapësirë të dedikuar për funrizues të rrymës, Mac Mini i ri veçohet me mundësi të reja për të zgejdhur CPU Intel Core 2 Duo 2.4 GHz ose 2.66 GHz, 2GB DDR3 RAM si opsion standard si dhe me mundësi për të rritur këtë sasi të RAM-it deri në 8GB.

Grafika ofrohet nga një procesor grafik Nvidia GeForce 320M me 256 MB DDR3, dhe i cili sjellë një mini port për ekran duke ofruar përkrahje për ekran me rezolucion prej 2560 x 1600 piksela. E pëveç kësaj ai ofron edhe një port HDMI që mundëson rezolucion deri në 1920 x 1200 piksela.

Specifika tjera përfshijnë dalje DVI, 802.11n WiFi, Bluetooth 2.1 +EDR dhe 10/100/100 BASE-T Ethernet (RJ-45). Hapësira për ruajtjte të të dhënave ofrohet ose me HDD SATA 320 GB ose 500 GB, e gjithashtu ka hapësirë të dedikuar 8x për SuperDrive.

Çmimiet për modelin bazë fillojnë prej 699 dollarë, ndëras mund të shkojnë deri në 1.499 dollarë në varësi të konfigurimit që zgjidhni.

LEXO EDHE:  Procesori i telefonëve më të fuqishëm të 2020 nuk ka 5G

Lajmet e fundit>