Lajmet

I riu MSI GX723

Publikuar , 17 Maj 2009
0
I riu MSI GX723

Jeni duke kërkuar një opsion tjetër në linjën e laptopëve MSI?

Atëherë bëheuni gati, sepse MSI ka paraqitur modelin më të ri GX723, që është goditja e tretë në shenjë gjatë këtij muaji.

Nën mbulesë, 17 niçëshi me ekran WSXGA+, përmban një processor Intel Core 2 Duo, kartelë grafike Nvidia GeForce GT 130M, sistem operativ Windows Vista Home Premium, deri në 4GB RAM, dhe mundësi zgjedhjeje të kapaciteteve ruajtëse mes 320GB ose 500 GB HDD, si dhe gjashtë/nëntë cell bateri. Gjithashtu përmban edhe sensorin ECO quick launch të ndjeshëm në prekje për shfletim përgjatë pesë të dhënave të performances, dhe tastet me ngjyra WASD për gejmerë që janë të interesuar të marrin në pronësi këtë produkt dhe vazhdimisht kanë në mendje lojërat FPS. Detajet mbi çmimin ende nuk janë bërë të ditura.
 
CPU: Intel® Core™ 2 Duo
Sistemi Operativ: Genuine Windows Vista® Home Premium
Çipseti: Intel® PM45+ICH9M
LCD: 17" 1680×1050 WSXGA+ TFT LCD
Kontrolleri VGA: Kartelë grafike nVIDIA Geforce GT 130M 3D VRAM    DDR3 512 MB

Memoria 
     Tipi: DDR2 800Mhz
     Konfigurimi: DDR2 SO-DIMM x 2 slot
     Maksimumi: 4GB ( 2048MB x 2 )

Zërimi    
    Altoparlant: HD Audio, 5 speakers
    Komuinikimi:  56K Fax / MODEM    (1)

LAN    
    Gigabit LAN
    Bluetooth: Opsional (Bluetooth V2.0+EDR)
    Wireless LAN 802.11 b/g/n

I / O  
    HDMI    1
    Lexues kartelash: 4 në 1 (SD /MMC/ MS/ XD)
    Hyrje-për-mikrofon/dalje për kufje    1 / 1
    USB    3
    RJ11 / RJ45    1 / 1
    D-Sub    1
    E-SATA (USB Combo)    1
    PCI Express card    1
    Ueb kamerë    2.0

LEXO EDHE:  Flagshipi i Huawei zbulohet tre ditë përpara debutimit

Ruajtje  
    Faktori i formës HDD: 320/500 GB SATA
    Disku Optik: DVD Super-Multi / Blu-Ray DVD

Bateria: 6/9 Cells
Tastiera: 103 taste
Rryma: AC Adapter    120W

Karaktersitikat fizike:
    Dimensionet    395 x 278 x 26.5-35mm
    Pesha e plotë e sistemit     3.2kg