Harduer

i3DG sjellë 3D video në pajisen tuaj iPhone apo iPod Touch

Publikuar , 22 Nëntor 2010
0
i3DG sjellë 3D video në pajisen tuaj iPhone apo iPod Touch

Artisti Jitsuro Mase ka implementuar tre pasqyre përgjysmë të punuara nga argjendi për të krijuar një iluzion të një ekrani 3D, që është një ide e përzgjedhur si ide nderi në Ars Electronic Festival 2010, që u mbajt në shtator.

Duke sjellë 3D pa nevojën e syzeve të çuditshme 3D, i3DG Palm Top Theater ëshë një pajisje e vogël në formë kutie, që lidhet me një iPhone apo iPod Touch për të mundësuar lëshim të videove dhe për të shfaqur iluzion të 3D-së. Ai pretendon të jetë në gjendje të përkrahë një sërë aplikacionesh prej 3D videosh e deri tek lojërat me bazë në akselerometër.

Shikoni videon më poshtë për të kuptuar më shumë detaje rreth produktit në fjalë. /pcworld.al

LEXO EDHE:  Telefonët Apple dhe Samsung akuzohen për nivele të larta valësh radioaktive

Lajmet e fundit>