Harduer

iBuypower Batalion, laptop për argëtim në 3D

Publikuar , 13 Korrik 2010
0
iBuypower Batalion, laptop për argëtim në 3D

iBuypower Battalion ofron përkrahje për luajtje stereoskopike 3D dhe për filma Blu-ray 3D.

Përveç kësaj iBuypower Battalion ofron edhe një procesor Intel Core i5-520M, ofron 4GB RAM DDR3, përveç kësaj ka një ekran 15.6 inç LCD me një rezolucion prej 1366 x 768 piksela dhe kartelë grafike Nvidia GeForce GTX 285M.

Specifikat tjera përfshijnë hard disk me kapacitet prej 320GB, Nvidia 3D Vision dhe Microsoft Windows 7 Home Premium.

Ky laptop i dedikuar për entuziastë të lojërave dhe teknologjisë 3D, do të paraqitet në treg me një çmim prej 1.749 dollarë, por data e paraqitjes nuk dihet ende./

LEXO EDHE:  Routerët Wi-Fi me mbulimin më të mirë për shtëpinë tuaj