Lajmet

iChrome kthen faqen tuaj të tabit të ri në një pamje të ngjashme me të iGoogle

Publikuar , 02 Dhjetor 2013
0
iChrome kthen faqen tuaj të tabit të ri në një pamje të ngjashme me të iGoogle

iChromeChrome: iGoogle është ndalur së punuari dhe janë disa alternativa mjaft të mira për të, por nëse dëshironi diçka që i përngjan pamjes së asaj faqeje të fillimit, atëherë iChrome është më i afërmi që mund të keni parë deri tani.

Natyrisht, ju duhet ta përdorni Google Chrome dhe nuk është me aq mundësi të ndryshimeve si iGoogle, por ka disa funksione mjaft të dobishme.

iChrome ju ofron shtatë opsione: kërkimin në Google, tabet më të vizituar, aplikacionet në Chrome, përditësimi i trafikut, përditësimi i motit, kërkimi në Wolfram Alpha dhe lajme.

Secila nga opsionet mund të rregullohet dhe ju po ashtu mund të ndryshoni prapavijë dhe logon kryesore të Google në iChrome. Në fakt, brendi dhe funksioni i Google mund të largohet tërësisht dhe mund ta rregulloni makinën tuaj të parapëlqyer të kërkimit si kërkuesin e nënkuptuar.

E vetmja gjë e cila mund të quhet bezdisëse rreth iChrome është që kërkon pak rregullime. Ju duhet që manualisht të merrni lidhjen e këtij mjeti në ikonën e shtëpisë suaj dhe manualisht të rregulloni faqen e nënkuptuar fillestare në opsionet Chrome. Është një gjë që bëhet një herë në fillim dhe mund të mos përfillet fare. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Aplikacione të rrezikshme që sillen si antivirusë kanë marrë 1.66 miliardë shkarkime në Android

Lajmet e fundit>