Vëzhgim

IE 10, vazhdon rrugëtimin nëpër testime

Publikuar , 29 Qershor 2011
0
IE 10, vazhdon rrugëtimin nëpër testime

“Vëzhgimi 2 i  platformës IE10, e njëjta makinë HTML5 e parë në demot e fundit publike të Windows 8 tani është i gatshëm për shkarkim,” shkruhet në blogun zyrtar të ndërmarrjes Microsoft.

Sipas postimit të lartpërmendur, vëzhgimi i ri ofron një mbështetje për SS3 Positioned Floats, kapje dhe tërheqje HTML5, API lexues i skedarëve, dëgjues të pyetësorëve për media dhe mbështetje parësore për format HTML5. Ka disa përmirësime të përgjithshëm në funksionimin e aplikacioneve për HTML5, përmirësime në shfrytëzimin e energjisë elektrike dhe përmirësime të sigurisë në ueb-aplikacione.

Microsoft është duke përgjatë makinës “Trident” në IE 10 me Windows 8. Windows zyrtarisht ka thënë që Microsoft do të pres nga zhvilluesit që të shfrytëzojnë ndërtimet e aplikacioneve në HTML5, JavaScript dhe CSS për Windows 8. Microsf

Microsoft pret që ndërtimet që bëhen në IE 10 të dalin si prova çdo tre muaj. Prova e parë e IE 10 ishte lëshuar në prillin e këtij viti./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Kina mendon se Inteligjenca Artificiale tek armët luftarake është kërcënim për paqen globale

Lajmet e fundit>