Analiza

Individët që qëndrojnë prapa aplikacioneve shumë të suksesshme (Infografik)

Publikuar , 17 Nëntor 2014
0
Individët që qëndrojnë prapa aplikacioneve shumë të suksesshme (Infografik)

PeopleBehindTheAppsFeat-840x420Ne përdorim aplikacione pothuajse të të gjitha llojeve çdo ditë. Ne përdorim aplikacione sociale për komunikim, lojëra për të shpenzuar kohë, lista për gjërat që duhet të bëjmë e kështu me radhë. Shumica e aplikacioneve shumë të suksesshme posedohen nga kompani të mëdha, por në një periudhë të caktuar ato kanë filluar me një individ i cili e kishte një ide dhe që iu përkushtua punës në kthimin e saj në realitet.

A keni menduar ndonjëherë se kush i zhvillon aplikacionet që i doni? Natyrisht, mund të jeni në dijeni që Facebook e posedon WhatsApp-in, por a e keni marrë parasysh ndonjëherë personin i cili ka filluar këtë aplikacion që tani përdoret nga miliona përdorues aktivë në muaj? Fotografia e mëposhtme mund të ju ndihmojë rreth kësaj. Përgatituni për të parë njerëzit që janë përgjegjës për aplikacionet që na pëlqejnë. (PCWorld Albanian)

big

LEXO EDHE:  Galaxy S10 ka një portofol kriptomonedhash

Lajmet e fundit>