Harduer

Infektohen nga një virus fabrikat e prodhuesit të iPhone

Publikuar , 04 Gusht 2018
Kompania tha se pretendimet se për hakim janë të pabaza. Por niveli i infektimit ndryshon nga një fabrikë tek tjera. Infektohen nga një virus fabrikat e prodhuesit të iPhone

Taiwan Semiconductor Manufacturing, prodhuesi më i madh në botë i çipeve, tha ditën e Shtune se disa fabrika të saj janë infektuar nga një virus kompjuterik por që situata është nën kontroll.

TSMC, është një prej furnizuesve kryesore të Apple.

Kompania tha se pretendimet se për hakim janë të pabaza. Por niveli i infektimit ndryshon nga një fabrikë tek tjera.

Disa prej tyre janë kthyer normalitetit ndërsa të tjera ditën e nesërme.

Kompanitë të mëdha teknologjike në Tajvan, të cilat janë furnizuesit kryesor me pajisje dhe komponentë, përgatiten të hyjnë në një periudhë debutimesh të produkteve të reja në gjysmën e dytë të vitit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Televizorët e rinj Samsung me HDR10+ përshtatin ndriçimin në varësi të ambientit