Analiza

Infografik: Beteja e orëve inteligjente

Publikuar , 07 Tetor 2013
0
Infografik: Beteja e orëve inteligjente

oraaOrët inteligjente po shndërrohen dalëngadalë në një trend tjetër të pajisjeve elektronike.

Jo të gjitha kompanitë ofrojnë një të tillë momentalisht por një pjesë prej tyre e kanë hedhur në treg një orë inteligjente dhe pjesa tjetër do ta bëjë shumë shpejt.

Në infografikun e mëposhtëm paraqiten disa fakte interesante që ju ndihmojnë të bëni krahasime mes llojeve të ndryshme të orëve, karakteristikave dhe opsioneve që ofrojnë si dhe çmimeve. Gjithçka varet në fund nga ajo se çfarë kërkoni ju nga një orë inteligjente dhe për çfarë do ta përdorni atë.

Infografiku krahason Sony Smartwatch 2, Pebble, Qualcomm TOQ dhe Samsung Galaxy Gear përsa i përket disponueshmërisë, numrit të aplikacioneve, çmimit, rezolucionit të ekranit, llojit të tij, peshës, sistemit operativ me të cilin lidhet, jetëgjatësisë së baterisë, platformës së zhvilluesit, kamerës dhe videos, karakteristikave të thirrjeve, veçorive të fitnesit si dhe detaje të tjera. (PCWorld Albanian)

infografik oraa

LEXO EDHE:  Swatch thotë se Samsung i ka kopjuar dizajnet e orëve

Lajmet e fundit>