Lajmet

Instagram lançoi aplikacionin universal në Windows 10 për desktopët dhe tabletët

Publikuar , 14 Tetor 2016
0
Instagram lançoi aplikacionin universal në Windows 10 për desktopët dhe tabletët

instagram_logo-930x465Pas debutimit të aplikacionit në Windows Mobile gjatë muajit Prill, Instagram ka gjetur rrugën për në desktopët dhe tabletët Windows tashmë.

I disponueshëm për tu shkarkuar që në këtë moment nga Windows Store, me aplikacionin e ri ju do të keni mundësi të shfletoni, të shikoni histori madje edhe të dërgoni mesazhe. Të tjera veçori që mund të prisni janë publikimi dhe editimi i fotove, njoftimet, kërkimi, explorimi dhe profilet.

ig-desktop-1-1024x576

Duke qenë se Instagram është ndërtuar me foksu parësor telefonët, disa prej veçorive të tij ose do të jenë të kufizuara ose nuk do të funksionojnë. Konkretisht realizimi dhe publikimi i fotove nuk do të funksionojë për ekranet pa prekje.

Kompjuteri i juaj desktop dhe kamera e tij e rrjetit nuk do të mjaftojnë në këtë rast. Por nëse dëshironi të shfletoni nga një kompjuter Windows 10, Instagram është i gjithi i juaji. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Zbulohet data e debutimit e Galaxy S11

Tags >

Instagram