Lajmet

Instagram merr mbështetje për njoftimet në shfletues

Publikuar , 27 Shtator 2018
0
Shërbimi do të kërkojë leje së pari dhe më pas do t’ju njoftojë sa herë që ka ndonjë aktivitet në llogarinë tuaj. Instagram merr mbështetje për njoftimet në shfletues

Për herë të parë, tani do të merrni njoftime nga Instagram kur përdorni rrjetin social përmes një shfletuesi.

Mbështetja e Chrome u raportua për herë të parë nga Android Police, por gjithashtu është konfirmuar se po punon në Safari dhe Firefox.

Shërbimi do të kërkojë leje së pari dhe më pas do t’ju njoftojë sa herë që ka ndonjë aktivitet në llogarinë tuaj.

Funksionaliteti punon si në desktop ashtu edhe në celular dhe gjithashtu ka ardhur në Instagram Lite.

Zhvillimi do të thotë se uebi dhe përvoja Lite e përdorimit të Instagram është më afër se kurrë versionit të plotë të shërbimit, por ka ende disa dallime.

Për shembull, nuk mund të ngarkoni video dhe mesazhet e drejtpërdrejta nuk mbështeten. Është ende e paqartë nëse Instagram synon një barazi mes tyre. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  WinRAR ju ka lënë të ekspozuar sigurinë për 19 vite me radhë

Tags >

Instagram
Lajmet e fundit>