Lajmet

Instagram nuk do të lajmërojë përdoruesit nëse ju i bëni screenshot historive të tyre

Publikuar , 16 Qershor 2018
Instagram konfirmoi sot për BuzzFeed News se nuk është duke testuar një veçori që do t'i lejonte njerëzit të shihnin kur dikush bënte një screenshot të historisë së tyre. Instagram nuk do të lajmërojë përdoruesit nëse ju i bëni screenshot historive të tyre

Instagram konfirmoi sot për BuzzFeed News se nuk është duke testuar një veçori që do t’i lejonte njerëzit të shihnin kur dikush bënte një screenshot të historisë së tyre. Ky është një lajm jashtëzakonisht i mirë për të gjithë.

Kompania tha në shkurt se po testonte këtë veçori dhe se disa përdorues do të merrnin një paralajmërim kur përpiqeshin të fotografonin diçka për herë të parë.

“Herën tjetër që ju merrni një pamje të ekranit ose regjistrimit të ekranit, personi që ka postuar historinë do të jetë në gjendje për ta parë atë.”

Snapchat, i njohur për këtë tipar, prej kohësh i tregon përdoruesit nëse përmbajtja e tyre është fotografuar, dhe dukej sikur Instagram do të vidhte këtë funksionalitet.

Natyrisht, gjithmonë mund të shihni kush e ka shikuar historinë tuaj duke e rrëshqitur ekranin. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  NFT-të mbërrijnë në Instagram