Lajmet

Instagram teston një funksion ripostimi

Nga: PCWorld
Publikuar , 12 Shtator 2022
Ripostimi i historive ka qenë i disponueshëm që prej 2018-ës ndërsa për të ripostuar postimet ka qenë e mundur vetëm përmes aplikacioneve të palëve të treta. Instagram teston një funksion ripostimi

Instagram së shpejti do të testojë ripostimin, diçka që nuk ka qenë e dispoueshme asnjëherë në aplikacioni po është konsideruar një funksionalitet kyç në Facebook dhe Twitter.

Ky funksionalitet u njoftua nga CEO Adam Mosseri në rrjetin social Twitter dhe vetë Instagrma e konfirmoi më pas tek TechCrunch.

“Jemi duke eksploruar mundësinë për të ripostuar në kohështrirje, ngjashëm siç mund të ripostoni historitë,” tha një përfaqësues i kompanisë.

“Do ta testojmë fillimisht me një numër të kufizuar përdoruesish.”

Ripostimi i historive ka qenë i disponueshëm që prej 2018-ës ndërsa për të ripostuar postimet ka qenë e mundur vetëm përmes aplikacioneve të palëve të treta.

Rivali i Instagram, Tiktok ka prezantuar këtë funksionalitet së fundi pas testimeve në fillim të 2022. Megjithatë videot e ripostuara të TikTok shfaqen vetëm në kohështrirjen “For You” dhe jo në profil.

/PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Instagram zgjeron NFT-të në platformë në 100 shtete