Blog

Investoni me kujdes me aplikacionin Trump2Cash

Publikuar , 13 Shkurt 2017
0
Me fuqizimin e algoritmave, tregtia e stoqeve është bërë akoma edhe më e vështirë për njerëzit. Investoni me kujdes me aplikacionin Trump2Cash

Por ndërsa kohët e fundit një cicërimë e Trump në Twitter mund të thyejë një kompani në sekonda, lehtësisht mund të tregtoni duke pasur në konsideratë pozitivitetin ose negativiteitn e Trump për të bërë më shumë para.

Një aplikacion i quajtur Trump2Cash do tu vijë në ndihmë. Është një robot i shkruar në Python dhe vëzhgon cicërimat e Trump duke analizuar njëherazi stoqet.

Po i kundërvihet Trump Toyota-s? Është momenti të shisni disa aksione. Ford po sjell 700 vende pune në Meksikë? Blijini menjëherë.

Ishte programuesi Max Braun i cili ka krijuar aplikacioni për qëllime testimi duke bërë rekomandime në Twitter nëse duhet të blejnë ose të shesin aksione përdoruesit.

Aplikacionin mund ta shkarkoni në këtë lidhje. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Softueri shumë popullor i luajtjes së videove ka një problem kritik

Tags >

Trump
Lajmet e fundit>