Lajmet

iOS 16.1 rikthen një funksion që përdoruesve të iPhone ju ka munguar

Nga: PCWorld
Publikuar , 16 Shtator 2022
Me iOS 16 gjërat ndryshojnë dhe përqindja e baterisë u shtua si funksionalitet e cila shfaqej mbi ikonën e baterisë në Status Bar. iOS 16.1 rikthen një funksion që përdoruesve të iPhone ju ka munguar

Që kur iPhone u pajis me Face ID, nuk ishte më e mundur që përqindja e baterisë të shfaqej në ekran sepse “notch” zinte një hapësirë të konsiderueshme të ekranit.

Përdoruesit duhej të tërhiqnin nga lart poshtë panelin e kontrollin për të parë sesa bateri ka ngelur.

Me iOS 16 gjërat ndryshojnë dhe përqindja e baterisë u shtua si funksionalitet e cila shfaqej mbi ikonën e baterisë në Status Bar.

U shtua tek të gjithë iPhone me Face ID duke përjashtuar iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini dhe iPhone 13 mini.

Në versionin e parë beta të iOS 16.1 shumë përdorues raportuan se përqindja e baterisë tashmë është prezentë tek të gjithë iPhone me FaceID duke treguar një numër mbi ikonën e baterisë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Kalfornia do të ndalojë me ligj shitjen e makinave me karburant