Harduer

“iPad 2,4” me jetëgjatësi më të mirë të baterisë

Publikuar , 04 Maj 2012
0
“iPad 2,4” me jetëgjatësi më të mirë të baterisë

Nëse ju arrini që ta merrni një pajisje të re ju mund të shihni përmirësime të mëdha në jetëgjatësinë e baterisë deri në 15.8 për qind gjatë shfletimit të uebit, 29 për qind gjatë luajtjes së lojërave si Infinity Blade 2 dhe 18 për qind në shikimin e videove. Përderisa vetë arkitektura e A5 është ndryshuar, procesi më i vogël 32nm mund të veçorizohet me efikasitet më të madh. Anandtech thotë që ky migrim do t’ia japë Apple një përvojë me procesin 32 nm përpara se ta vendosë atë në pajisjen e re iPhone.

Pajisja e re iPhone sipas disa burimeve pritet të dalë gjatë vjeshtës së këtij viti./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Policia e Uellsit të Jugut do të përdorë aplikacionin për njohjen e fytyrave