Harduer

iPad 3 vjen në fillim të vitit 2012

Publikuar , 19 Gusht 2011
0
iPad 3 vjen në fillim të vitit 2012

Sipas Wall Street Journal, Apple ka filluar që të bëjë porositjen e çiçave, të paraqes panelët dhe komponentet e tjera kyçe për iPad 3. Pritet që të ofrojë një paraqitje të cilësisë së lartë (2048×1536), prej 9.7 inçësh, për dallim nga iPad 2 që kishte paraqitjen me përmasa 1024×768 dhe 9.5 inçë. Një furnizues tha që Apple tashmë ka bërë plan që të zvhillojë 1.5 milionë iPad 3, në çerekun e katërt.

Apple ka lëshuar iPad në mars të këtij viti, 15 muaj pasi kishte lëshuar gjeneratën e parë të pajisjes iPad. Cikli i përshpejtuar i lëshimit ka ndihmuar ndërmarrjen Apple që të mbajë një kryesim në tregut e tabletave, që gjatë të enjtes e paraqiti edhe prenë e vet të par: HP TouchPad./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Pas tre dekadash konsola Switch kalon shitjet e Nintendo SNES