Harduer

iPadi i ri mbushet mirë

Publikuar , 27 Mars 2012
0
iPadi i ri mbushet mirë

Duke iu përgjigjur pyetjeve për saktësinë e indikatorit për gjendjen e baterisë së iPhone dhe teknologjinë e vet të rimbushjes, Apple tani thotë që pjesë e softuerit të saj është që të vazhdojë mbushjen dhe shpenzimin e baterisë kur arrin gati 100 për qind dhe nuk ka ndonjë dëmtim edhe nëse lihet i kyçur në rrymën elektrike.

“Ai qark është i dizajnuar ashtu që ju mund ta mbani pajisjen tuaj në rrymë aq gjatë sa dëshironi  ju,” tha zëvendës kryetari i ndërmarrjes Apple, Michael Tchao, për AllThingsD. “Është një veçori e shkëlqyeshme që gjithmonë ka qenë në iOS.”

Gjatë javës së kaluar një raport i bërë nga ndërmarrja hulumtuese DisplayMate paraqiti disa thashetheme për të thënit që iPadi i fundit i ndërmarrjes Apple nuk ishte mbushur plotësisht edhe pse e paraqiste që është mbushur, duke shtuar që matematika e ndërmarrjes Apple për atë llogaritje ishte ndalur. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Flagshipi i Huawei zbulohet tre ditë përpara debutimit