Harduer

iPhone 14 Pro Max është smartfoni me ekranin më të mirë në botë thotë DisplayMate

Nga: PCWorld
Publikuar , 29 Shtator 2022
Duke qenë se është një panel LTPO, frekuenca e rifreskimit të ekranit sillet mes 1Hz deri në 120Hz për të kursyer baterinë. iPhone 14 Pro Max është smartfoni me ekranin më të mirë në botë thotë DisplayMate

Apple edhe njëherë tjetër ka rritur standardet ndërsa smartfoni flagship iPhone 14 Pro Max mori 15 vlerësime nga DisplayMate.

iPhone 14 Pro Max mori një vlerësimi A+ nga DisplayMate. Sipas testimeve të bëra, ekrani i smartfonit mund të arrijë një ndriçim prej 2,300+ nits dhe është më impresionues fakti se Apple reklamon 2,000 nits.

Duke qenë se është një panel LTPO, frekuenca e rifreskimit të ekranit sillet mes 1Hz deri në 120Hz për të kursyer baterinë.

Ekranet e iPhone 14 Pro dhe 14 Pro Max prodhohen nga Samsung dhe pavarësisht se janë smartfonët me ekranet më të mira në botë aktualisht, vetëm ky fakt vë presion mbi Apple.

Kjo sepse Samsung është rival në industrinë e smartfonëve dhe me shumë gjasa më të mirën e mundshme e ka ruajtur për Galaxy S23 Ultra vitin e ardhshëm. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Një problem sigurie në procesorët AMD mund të dëmtojë rëndë performancën