Harduer

iPhone 4 është gati për të thyer rekorde

Publikuar , 23 Qershor 2010
0
iPhone 4 është gati për të thyer rekorde

Dita e enjte ësthë dita zyrtare për lansimin e iPhone 4, dhe siç po duket ky mund të jetë lansimi më i madh i iPhone deri më sot.

AT&T ka theksuar se kërkesa për iPhone 4 është 10 herë më e madhe sesa për iPhone 3GS. E këtë e konfirmojnë edhe shifrat e Apple, që bëjnë të ditur për mbi 600.000 paraporosi nga kanale të ndryshme për celularin më të ri.

Nëse historisë mund t’i zihet besë, atëherë ka gjasa për shitje marramendëse të iPhone 4. Apple ka shitur më shumë se 1 milion iPhone 3GS në tre ditët e para kur u paraqit në shitje. Origjinali iPhone ka shitur 270.000 njësi në vikendin e parë në qershorin e vitit 2007, gjersa 3G ka shitur rreth 1 milion kur u lansua për shitje në vitin 2008.

CEO i Apple, ka theksuar se iPhone 4 është kapërcimi më i madh qysh prej se është lansuar origjinali iPhone në vitin 2007. Me një procesor të ri sikurse ai që përdoret në iPad, me një bateri më të madhe, me një kamerë 5 megapikselëshe që mund të incizoj HD dhe me një aplikacion për bisedim me video, iPhone 4 pritet të jetë pajisja më e nxehtë e vitit.

LEXO EDHE:  Lenovo sjell laptopët e parë 5G në Dhjetor

Lajmet e fundit>