Harduer

iPhone 4S së shpejti edhe në Kinë

Publikuar , 27 Dhjetor 2011
0
iPhone 4S së shpejti edhe në Kinë

 

People’s Daily tani është duke raportuar që një telefon me numrin e modelit A1431 ka kaluar pengesën përfundimtare në certifikimet kineze. Ky është numri i njëjtë i modeit që Apple e ka përdorur për ta marrë një leje për hyrje për 4S nga Ministria e Industrisë dhe e Teknologjisë së Informacionit më 6 dhjetor, kështu që të gjitha shenjat dërgojnë tek iPhone.

Duke e pasur parasysh vijën kohore, iPhone 4S do të lëshohet në Kinë përpara fillimit të vitit të ri kinez (23 janar) .

Duke e parë që iPhone është një goditje e dobët në Kinë – mbi 10 milionë iPhone përdoren në rrjetin e celularëve të Kinës – Apple do të jetë duke bërë thyerjen e disa rekordeve me ardhjen e iPhone 4S në vitin e ardhshëm./pcworldalbanian

 

LEXO EDHE:  LG prezanton zyrtarisht smartfonin e shumëpërfolur